Lymfatická masáž

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Lymfatický systém
Kromě krevních cév máme i lymfatické (mízní) cévy. Na rozdíl od krevních cév nevytvářejí okruh, ale začínají ve tkáních, kde sbírají tkáňovou tekutinu - lymfu (mízu). Lymfatické cévy jsou přerušovány lymfatickými (mízními) uzlinami.

Lymfatická masáž je technika, která umožňuje ovlivňovat tento systém. Funguje díky tomu, že odborník pomocí hmatových technik stimuluje proudění lymfy, která se tak prostřednictvím masáže dostane do mízních uzlin a tím se z těla odstraní různé škodlivé toxiny a choroboplodné zárodky. Má podobu masáže s některými prvky akupresury a od klasických masáží se odlišuje nižším tempem a menším tlakem, který se při ní používá.. Lymfatické masáže jsou velmi prospěšné v kontextu současného sedavého a stresujícího života. Důvodem je nedostatečná svalová aktivita. Svalová aktivita je totiž bezpodmínečně důležitá pro zachování správného fungování lymfatického oběhu.

Pro koho je lymfatická masáž určena?

Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro osoby vystavené dlouhodobému stání, pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukci, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

 

 

*Pozn. : v CLR není hrazeno zdravotními pojišťovnami – základní ceník je v odkazu „ Aktuální ceník masáží a služeb fyzioterapeutů“ na úvodní stránce tohoto webu.  

^