Baňky

 

VAKUOVÉ BAŇKY

a tzv. Baňkování je velmi stará a tradiční metoda, která využívá spojení aktivace krevního oběhu, regenerace tkáně, uvolnění svalů a blokád, zvýšení vitální energie a má velký význam při detoxikaci organismu.

Baňkování nebo-li vakuová terapie je tisíce let stará medicína pocházející zřejmě ze staré Číny.

Používání baněk má dvojí účinek:
všeobecný - napomáhá zlepšení krevního oběhu, metabolizmu, regulací funkcí autonomního nervového systému, redukci otoků apod.
místní - napomáhá odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů a blokád. Jejich zvýšené prokrvení má velký význam na odplavení toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.

Co se odehrává po přiložení baňky:
Podtlak vtáhne část kůže i podkoží do baňky a způsobí mimo jiné popraskání drobných cévek a malé krevní výrony, zřetelné jako modřina. Jsou však podstatně méně hlubší než modřina například po úderu. Malý výron krve a lymfy do okolí gelosy ( zatuhlé a někdy i bolestivé místo) i do ni samé zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny z jejich centra a po opakované aplikaci vede k úlevě od bolesti.

Princip baňky překvapivě ovlivňuje procesy i na místech vzdálených aplikaci.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Baňkování není vhodné pokud trpíte: trombózami, křečovými žilami, gangrénami nebo máte otevřené rány, nebo hnisavé infekce, v těhotenství apod. Před použitím se doporučuje baňkování konzultovat s ošetřujícím lékařem, který určí vhodnost nebo nevhodnost aplikace!

 

*Pozn. : v CLR není hrazeno zdravotními pojišťovnami – základní ceník je v odkazu „ Aktuální ceník masáží a služeb fyzioterapeutů“ na úvodní stránce tohoto webu.  

 

DALŠÍ KONTAKTY

ambulance REHABILITACE

v 1. patře                  

MUDr. KOTEK Vojtěch st.

MUDr. Prášil Pavel

tel.: + 420 485 341 930

www.rehabilitaceliberec.cz

ambulance REVMATOLOGIE REKOMED s.r.o.

ve 4. patře                   

MUDr. KOTEK Vojtěch ml.

 www.rekomed.cz

Adresa: Na Poříčí 550/7

46001 Liberec 1

Ověřená firma

Centrum léčebné rehabilitace Liberec, s.r.o. - idatabaze.czRehabilitace - idatabaze.cz
^